Válečné projekty třetí říše II

Nacistická odvetná zbraň V1


dokument, skryté titulky

NE 14. 1. - 9:35 Moje pořady
Válečné projekty třetí říše II - Nacistická odvetná zbraň V1. Dokumentární cyklus VB. Hitler doufal, že nové zázračné zbraně srazí Británii na kolena. První sériově vyráběná řízená střela mohla změnit historii


V severní Francii byly v roce 1944 rozmístěny jednotky, jejichž úkolem bylo odpalovat na Londýn nejnovější německé řízené střely V1. Adolf Hitler věřil, že se mu pomocí bezpilotních letounů podaří zvrátit průběh války. Historie střel V1 sahá do období před válkou, do léta roku 1939. Díky spojení skvělých konstruktérů Fritze Gosslaua a Roberta Lussera začala vznikat bezpilotní střela, jež měla šanci ovlivnit poměr sil v době, kdy se Spojenci vylodili ve Francii a začali získávat okupovanou Evropu zpět. Po letech více či méně úspěšných testů se po spojeneckém vylodění ve Francii v roce 1944 skutečně podařilo střelám V1 zasáhnout Londýn. Střel bylo ovšem málo a jejich nasazení přišlo pozdě, zvrátit válečný vývoj se nepodařilo. Létající bomba se stala prototypem dvou současných velmi úspěšných typů zbraní – bezpilotních letadel a střel s plochou dráhou letu.
Týdeník Televize č. 4

Týdeník Televize č. 4

Rozhovor

Byl třeba Oněginem, Cyranem a skinem v Kriminálce Anděl, teď je hlavně Martinem Maléřem v Ulici. Co si o svých rolích i o životě myslí herec Tomáš Dastlík?

Číslo vydání: 4
Vyšlo: úterý 16. 1. jen za 22 Kč
Více o Týdeník Televize č. 4
Předplatné časopisu
Inzerce v časopisu

TV Revue č. 2

TV Revue č. 2

Téma

S novým rokem přicházejí do seriálu Ordinace v růžové zahradě 2 nové postavy, které dost zásadně zamíchají dějem. Co bude dál? Přečtěte si na stránkách 4-5.

Číslo vydání: 2
Vyšlo: pondělí 15. 1. jen za 13,90 Kč
Více o TV Revue č. 2
Předplatné časopisu
Inzerce v časopisu

TV Plus 14 č. 2

TV Plus 14 č. 2

Specialisté drsnější než vloni

Můžete se těšit na vyšetřování případů, které zamíchají osudy mnoha lidí, včetně oblíbených vyšetřovatelů.

Číslo vydání: 2
Vyšlo: pondělí 15. 1. jen za 9,90 Kč
Více o TV Plus 14 č. 2
Předplatné časopisu
Inzerce v časopisu

TV Max č. 2

TV Max č. 2

Z pódia do Hollywoodu

Ačkoli je Justin Timberlake především hudební hvězda, ve filmovém světě už také stačil zaujmout. A po kratší pauze se před kamery opět vrací.

Číslo vydání: 2
Vyšlo: pondělí 8. 1. jen za 15,90 Kč
Více o TV Max č. 2
Předplatné časopisu
Inzerce v časopisu