Soukromé století: Mávnutí motýlích křídel

Obrázek není k dispozici


dokument, 2007, skryté titulky

ÚT 21. 3. - 13:30 Moje pořady
Soukromé století: Mávnutí motýlích křídel - Dokument (2007). Pohled do rodinného zázemí hudebního skladatele Václava Felixe od 30. do 80. let minulého století.

Režie: J. Šikl

Život každého z nás je nenapodobitelný a jedinečný. A historie – to je mozaika úžasných lidských osudů. Další z dílů cyklu Soukromé století zachycuje 30. až 80. léta minulého století. Zdrojem jsou privátní filmové archivy rodiny Felixů. Citový vztah Václava k otci i matce byl neobyčejně silný. Otec mu byl velkým vzorem, ke kterému se chtěl přiblížit, matka ochranitelkou, u které hledal pochopení. Jeho dětství se v ničem nelišilo od jeho vrstevníků. Osobní život Václava se však od roku 1948 začal utvářet ve spojení s politickým vývojem v Československu. Václav se plně ztotožnil s ideologií komunistické strany. Jeho sympatie ke straně ovlivňovaly i jeho důvěrná osobní rozhodnutí. Těmi byla např. volba jeho životní partnerky, nebo ochladnutí vztahu s otcem, kterého komunisté zavřeli do kriminálu. Politická ideologie ovlivnila i hudební tvorbu, kterou si Václav vybral za svoji profesi. Rozpory, ve kterých žil, na Václava stále silněji dotíraly. Útěchu nacházel ve svém koníčku, kterým bylo sbírání motýlů. Životní peripetie dávají možnost sledovat, z jakých kořenů vychází Václavův životní světonázor a důvody, proč na svém přesvědčení setrval.
TV Revue č. 7

TV Revue č. 7

Prezident i Pán Bůh slaví 70

Televizní oslavy Jiřího Bartošky, který právě slaví sedmdesáté narozeniny. Skvělá komedie Teorie tygra a druhá řada seriálu Mordparta.

Číslo vydání: 7
Vyšlo: pondělí 27. 3. jen za 13,90 Kč
Více o TV Revue č. 7
Předplatné časopisu
Inzerce v časopisu

Týdeník Televize č. 13

Týdeník Televize č. 13

Rozhovor

Herečka Sabina Laurinová hraje vrchní setru Mery, hlavní postavu nového seriálu Modrý kód: „Jsem empatický člověk, baví mě práce s lidmi, ale třeba chirurgem bych být nemohla.”

Číslo vydání: 13
Vyšlo: úterý 21. 3. jen za 22 Kč
Více o Týdeník Televize č. 13
Předplatné časopisu
Inzerce v časopisu

TV Max č. 7

TV Max č. 7

Povrchní hezouny jen hraje

I když je Ashton Kutcher u diváků zapsaný jako romantický hrdina nebo natvrdlý krasavec, dokázal toho mnohem víc. A nejenom před kamerou.

Číslo vydání: 7
Vyšlo: pondělí 20. 3. jen za 15,90 Kč
Více o TV Max č. 7
Předplatné časopisu
Inzerce v časopisu

TV Plus 14 č. 6

TV Plus 14 č. 6

Rozhovor s Pavlem Zedníčkem

V retro kriminálním seriálu Četníci z Luhačovic hraje strážmistra Hanse Gebrta. Kvůli roli se musel naučit kulhat, šišlat a také trochu střílet.

Číslo vydání: 6
Vyšlo: pondělí 13. 3. jen za 9,90 Kč
Více o TV Plus 14 č. 6
Předplatné časopisu
Inzerce v časopisu