Raketoplán

Obrázek není k dispozici


dokument, skryté titulky

PO 17. 7. - 20:50 Moje pořady
Raketoplán - Dokumentární cyklus VB. Opakování 20.7./ČT2 a 22.7./ČT2. Konstrukce první znovu použitelné vesmírné lodi překvapivě souvisí s principy, díky nimž fungují varhany, ponorka, fotografický aparát či dělová koule


Konstrukce první znovu použitelné vesmírné lodi překvapivě souvisí s principy, díky nimž fungují varhany, ponorka, fotografický aparát či dělová koule. Britský dokumentární cyklus Tentokrát nám Richard Hammond představí konstrukční souvislosti stroje, jenž je napůl letadlem a napůl vesmírnou raketou. Orbiter, samotná část plující později po oběžné dráze Země, se musí dostat 650 kilometrů nad povrch naší planety. V rámci vesmírného programu Space Shuttle mají raketoplány NASA za sebou více než 100 úspěšných startů a miliony zdolaných kilometrů. Jak ovšem zajistit dopravení raketoplánu do kosmu i jeho následné přistání, když v motorech panují teploty kolem 3300°C schopné roztavit většinu látek a vznikající zvukové vlny by během startu dokázaly celý stroj zničit? Navíc je při nejnebezpečnější části letu – opětovném návratu do atmosféry a přistání – raketoplán vystaven extrémnímu tření. Uvidíme nečekané vynálezy, na nichž stojí existence jednoho z největších a nejobdivuhodnějších strojů, jaké kdy člověk vytvořil.
Týdeník Televize č. 30

Týdeník Televize č. 30

Rozhovor

Herec Tomáš Matonoha: „Seriál Prázdniny se točí v tak krásném prostředí, že nevím, jestli to někdy něco v mé kariéře překoná.“

Číslo vydání: 30
Vyšlo: úterý 18. 7. jen za 22 Kč
Více o Týdeník Televize č. 30
Předplatné časopisu
Inzerce v časopisu

TV Revue č. 15

TV Revue č. 15

Rozhovor

Manžel to se mnou neměl lehké

Diváci si zvykli vídat ANDREU RŮŽIČKOVOU (32) jako doktorku Lukáčovou v Ordinaci v růžové zahradě 2. A rádi se s ní budou v létě setkávat v reprízovaném seriálu Vyprávěj.

Číslo vydání: 15
Vyšlo: pondělí 17. 7. jen za 13,90 Kč
Více o TV Revue č. 15
Předplatné časopisu
Inzerce v časopisu

TV Plus 14 č. 15

TV Plus 14 č. 15

Rozhovor

Herečku Andreu Růžičkovou, dříve Kerestešovou, můžete po celé prázdniny vídat v reprízovaném seriálu Vyprávěj ČT.

Číslo vydání: 15
Vyšlo: pondělí 17. 7. jen za 9,90 Kč
Více o TV Plus 14 č. 15
Předplatné časopisu
Inzerce v časopisu

TV Max č. 15

TV Max č. 15

Na půl plynu hrát neumí

Byl komiksovým hrdinou, vyhublým zoufalcem i nebezpečným psychopatem. A vždy byl skvělý. Christian Bale totiž jede před kamerou pokaždé na sto procent.

Číslo vydání: 15
Vyšlo: pondělí 10. 7. jen za 15,90 Kč
Více o TV Max č. 15
Předplatné časopisu
Inzerce v časopisu