Osadné

Obrázek není k dispozici


dokument, 2009, skryté titulky

ČT 15. 2. - 2:20 Moje pořady
Osadné - Dokument (2009). Starosta a pravoslavný kněz z východoslovenské obce Osadné jedou do Bruselu, aby jednali o záchraně své vymírající vesnice.

Režie: M. Škop

Starosta východoslovenské obce Osadné Ladislav Mikuláško je ve funkci úctyhodných 36 let. Jeho duchovní protějšek, mladý pravoslavný kněz Peter Soroka tu za posledních pět let pochoval padesát lidí a pokřtil jen dvě děti. Osadné pomalu vymírá. Boj za záchranu vymírající vesnice se oba pánové za podpory svých manželek rozhodnou vést přes Brusel. Během cesty z koutu Evropy do centra Evropského Babylonu si hrdinové z Osadného prohlédnou a okomentují obrovské prostory parlamentu, navštíví sál pro 785 poslanců a hlavně: setkají se s europolitiky (mimo jiné i s prvním československým kosmonautem Vladimírem Remkem), kterým představí své nové projekty. Film Osadné je výsledkem snahy vypovědět příběh o jednom malém velkém světě na hranici Slovenska a tedy i na hranici EU, kde končí asfaltové cesty a začíná prales. Je to subtilní příběh o místních lídrech a představitelích obce, kteří se dotknou světa evropské politiky na jejím vrcholu," říká režisér filmu Marko Škop a dodává: „Mikrosvět člověka v makrosvětě lidí. To je geocentrický bod, kolem kterého se točí filmy, které mě zajímají." Snímek Osadné byl oceněn na MFF Karlovy Vary jako nejlepší dokument.
TV Max č. 5

TV Max č. 5

Bez práce být neumí

Australanka Cate Blanchett patří už dvě dekády mezi nejváženější herecké hvězdy. A natáčení ji baví pořád.

Číslo vydání: 5
Vyšlo: pondělí 19. 2. jen za 15,90 Kč
Více o TV Max č. 5
Předplatné časopisu
Inzerce v časopisu

Týdeník Televize č. 8

Týdeník Televize č. 8

Rozhovor

„Už jsem mnohem shovívavější,“ říká představitel poldů i zloduchů, Robert Jašków.

Číslo vydání: 8
Vyšlo: úterý 13. 2. jen za 22 Kč
Více o Týdeník Televize č. 8
Předplatné časopisu
Inzerce v časopisu

TV Revue č. 4

TV Revue č. 4

Rozhovor

Ján Koleník seriály v televizi nesleduje, i když se díky nim stal nejobsazovanějším „československým“ hercem současnosti. Co ještě na sebe prozradil?

Číslo vydání: 4
Vyšlo: pondělí 12. 2. jen za 13,90 Kč
Více o TV Revue č. 4
Předplatné časopisu
Inzerce v časopisu

TV Plus 14 č. 4

TV Plus 14 č. 4

Číslo vydání: 4
Vyšlo: pondělí 12. 2. jen za 9,90 Kč
Více o TV Plus 14 č. 4
Předplatné časopisu
Inzerce v časopisu