Na pomoc životu - Asfyxie, první nadechnutí

Obrázek není k dispozici


dokument, skryté titulky

NE 27. 1. - 19:00 Moje pořady
Na pomoc životu - Asfyxie, první nadechnutí - Dokument. Po narození se musí miminko adaptovat na prostředí mimo dělohu. Největším problémem, který může nastat, je asfyxie neboli dušení, způsobené nedostatkem kyslíku.

Režie: A. Sobotka

V novém dílu seriálu "Na pomoc životu" se zabýváme tématem asfyxie, což je první komplikace, se kterou se novorozenec při příchodu na tento svět může setkat. V České republice každým rokem potrápí až čtyři sta novorozenců a může skončit těžkým postižením, ale i smrtí. Lékaři musí v případě poruchy dýchání novorozence nebo plodu rychle reagovat. Zanedbání péče by mohlo zásadně ovlivnit celý život novorozence i jeho rodičů. Každému novorozenci by proto měla být poskytnuta vysoce kvalitní péče. Vzhledem k riziku vzniku této komplikace je důležité, aby žena rodila pod dohledem odborného personálu v nemocničním prostředí. Tam mohou lékaři bez prodlení zahájit resuscitaci či provést císařský řez. V dokumentu se snažíme odpovědět na otázku, co asfyxie znamená a zda jí lze předcházet.
TV Max č. 3

TV Max č. 3

Herectví si užívá

Už jako malá holka měla Emma Stone jasno v tom, že chce skončit v Hollywoodu. Že jí bude u nohou ležet celý filmový svět, ale asi nečekala.

Číslo vydání: 3
Vyšlo: pondělí 21. 1. jen za 15,90 Kč
Více o TV Max č. 3
Předplatné časopisu
Inzerce v časopisu

TV Revue č. 2

TV Revue č. 2

Číslo vydání: 2
Vyšlo: pondělí 14. 1. jen za 13,90 Kč
Více o TV Revue č. 2
Předplatné časopisu
Inzerce v časopisu

TV Plus 14 č. 2

TV Plus 14 č. 2

Víme, co se bude na jaře dít v Ordinaci a Ulici.

Číslo vydání: 2
Vyšlo: pondělí 14. 1. jen za 9,90 Kč
Více o TV Plus 14 č. 2
Předplatné časopisu
Inzerce v časopisu