Mizející místa domova: Skleněný ráj?

Obrázek není k dispozici


dokument, 2011, skryté titulky

PÁ 13. 10. - 1:15 Moje pořady
Mizející místa domova: Skleněný ráj? - Dokument (2011). Václav Cílek v kraji pod Lužickými horami, kde našlo domov jedno z prvních řemesel.

Režie: A. Lederer

Mizení a vyprazdňování místa nemusí být spojeno pouze se zánikem určité architektury nebo s vytrácející se podobou krajiny. Sublimovat do neznáma může i tvůrčí energie obyvatel, zhmotněná určitou činností, která dává krajině ráz a ducha. Jako v případě sklářského řemesla. Mizení a opětovné objevování sklářské tradice v Novém Boru, cykly růstu a pádu místního sklářství, utvářejícího pohled na krajinu domova, si vybral jako téma Václav Cílek. Na čem je závislá sklárna a její zázemí v krajině? A zmizí-li řemeslo, co všechno zároveň zmizí spolu s ním? "Střepy můžete sebrat, ale už je nikdy pořádně neslepíte dohromady," vyznívá ze zamyšlení, i když mizení může na druhé straně také stimulovat...
Týdeník Televize č. 43

Týdeník Televize č. 43

Rozhovor

Miroslav Donutil: „Všechno, co jsem si kdysi přál, že bych chtěl být – lesník, novinář, námořník..., se mi splnilo díky tomu, že jsem herec.“

Číslo vydání: 43
Vyšlo: úterý 17. 10. jen za 22 Kč
Více o Týdeník Televize č. 43
Předplatné časopisu
Inzerce v časopisu

TV Max č. 22

TV Max č. 22

Oscarová Pretty Woman

V těchto dnech slaví padesátiny, ale rozhodně nehází flintu do žita. Co už má Julia Roberts za sebou a proč ji vídáme v kinech o něco méně?

Číslo vydání: 22
Vyšlo: pondělí 16. 10. jen za 15,90 Kč
Více o TV Max č. 22
Předplatné časopisu
Inzerce v časopisu

TV Revue č. 21

TV Revue č. 21

Rozhovor s Veronikou Arichtevou

V seriálu První republika, jehož druhá řada právě běží v televizi, hraje Veronika emancipovanou Magdalenu Valentovou. Naše povídání se proto neslo zejména v duchu tohoto období našich dějin.

Číslo vydání: 21
Vyšlo: pondělí 9. 10. jen za 13,90 Kč
Více o TV Revue č. 21
Předplatné časopisu
Inzerce v časopisu

TV Plus 14 č. 21

TV Plus 14 č. 21

Dáma a Král

Nový krimiseriál s Matějem Hádkem, Terezou Hofovou a Miroslavem Donutilem právě startuje. Přináší netradiční humorný pohled na oblíbené detektivky.

Číslo vydání: 21
Vyšlo: pondělí 9. 10. jen za 9,90 Kč
Více o TV Plus 14 č. 21
Předplatné časopisu
Inzerce v časopisu