Madla z cihelny

Obrázek není k dispozici


film, čb, ČR, 1933, 105 min

SO 26. 1. - 14:35 Moje pořady
Madla z cihelny - Filmová komedie ČR (1933). Baron cítí, že jeho šlechtický rod potřebuje novou krev. Najde proto svému synovci zdravou venkovskou nevěstu.

Režie: V. Slavínský
Hrají: H. Haas, L. Baarová, A. Nedošinská, V. Borský, V. Paul, J. W. Speerger

Pygmalionská proměna holky z cihelny. Jan Dolanský, majitel zámku a panství v Popluží, se zabývá studiem křížení rostlin. Pokládá ho za jedinou obranu proti degeneraci a totéž vztahuje i na člověka. Protože je vdovec a vlastní potomky nemá, velmi si oblíbil svého synovce Maxe. A právě u něho má velké obavy, aby v dalším pokolení nedošlo ke šlechtické degeneraci. Umínil si proto, že mu najde takovou nevěstu, aby starý rod Dolanských dostal do žil novou, zdravou krev. Starý věrný komorník Holoušek mu doporučí rodinu vdovy Lískové z cihelny, která má dvanáct krásných dětí, z nichž nejstarší je dospívající Madla. Dolanský uzavře, aniž by Max cokoli tušil, s Lískovou smlouvu, že Madla zůstane jeden rok na zámku k vychování a získání potřebných mravů. Tak se stává z chudého děvčete mladá dáma, která si svou přirozeností a půvabem získá sympatie všech obyvatel zámku. Jenže Dolanský je také stále ještě muž při síle, a tak má Madla nakonec nápadníky hned dva. Lidová veselohra vznikla na motivy stejnojmenné divadelní hry Olgy Scheinpflugové, která zde zručně počeštila pygmalionské téma.
TV Max č. 3

TV Max č. 3

Herectví si užívá

Už jako malá holka měla Emma Stone jasno v tom, že chce skončit v Hollywoodu. Že jí bude u nohou ležet celý filmový svět, ale asi nečekala.

Číslo vydání: 3
Vyšlo: pondělí 21. 1. jen za 15,90 Kč
Více o TV Max č. 3
Předplatné časopisu
Inzerce v časopisu

TV Revue č. 2

TV Revue č. 2

Číslo vydání: 2
Vyšlo: pondělí 14. 1. jen za 13,90 Kč
Více o TV Revue č. 2
Předplatné časopisu
Inzerce v časopisu

TV Plus 14 č. 2

TV Plus 14 č. 2

Víme, co se bude na jaře dít v Ordinaci a Ulici.

Číslo vydání: 2
Vyšlo: pondělí 14. 1. jen za 9,90 Kč
Více o TV Plus 14 č. 2
Předplatné časopisu
Inzerce v časopisu