Letecké katastrofy: Požár v nákladovém prostoru


dokument, Kanada, skryté titulky

DNES - 23:15 Moje pořady
Letecké katastrofy: Požár v nákladovém prostoru - Dokument Kan. Dojde-li na palubě letadla k požáru, jsou následky téměř vždy tragické. Nejinak tomu bylo 11. května 1996, kdy ve floridských bažinách zahynulo 110 lidí


Dojde-li na palubě letadla k požáru, jsou následky téměř vždy tragické. Nejinak tomu bylo 11. května 1996, kdy ve floridských bažinách zahynulo 110 lidí. Cyklus kanadských dokumentárních rekonstrukcí Osudného květnového rána nastoupilo na palubu letounu DC-9 společnosti ValuJet 105 cestujících a pět členů posádky. Let číslo 592 směřoval z Miami do Atlanty a měl trvat zhruba 1,5 hodiny. Valujet patřily mezi první nízkonákladové aerolinie. Modrobílá letadla s kresleným symbolem společnosti a velmi příznivé ceny přitahovaly spousty zákazníků. Pouhých šest minut po vzletu byla ale reputace firmy v troskách. Řídicí systémy letadla se hroutily jeden po druhém, podlahou kabiny se propalovaly plameny a prostor plnil jedovatý dým. Co způsobilo náhlé neštěstí a zřícení letadla uprostřed floridských močálů? Jak mohl ve vzduchotěsném nákladovém prostoru vzniknout a rozšířit se požár? Experiment vyšetřovatelů potvrdil odvážnou spekulaci, že na vině byly nevhodně zabalené vyvíječe kyslíku používané pro kyslíkové masky.
TV Revue č. 2

TV Revue č. 2

Všichni mi budou vykat

Poprvé na sebe MARIE DOLEŽALOVÁ (30) výrazně upozornila jako Saša v sitcomu Comeback. To byl ovšem jen začátek. Pak s přehledem vyhrála taneční soutěž StarDance a nyní ji vídáte v seriálu Svět pod hlavou.

Číslo vydání: 2
Vyšlo: pondělí 16. 1. jen za 13,90 Kč
Více o TV Revue č. 2
Předplatné časopisu
Inzerce v časopisu

TV Plus 14 č. 2

TV Plus 14 č. 2

Rozhovor

Nový retro krimi seriál Svět pod hlavou, který se vrací do 80. let, jste už určitě na obrazovkách České televize zaznamenali. Co k němu, ke svým rolím a o natáčení řekli herci Václav Neužil, Judit Bárdos, Ivan Trojan, Marie Doležalová nebo Václav Kopta?

Číslo vydání: 2
Vyšlo: pondělí 16. 1. jen za 9,90 Kč
Více o TV Plus 14 č. 2
Předplatné časopisu
Inzerce v časopisu

Týdeník Televize č. 3

Týdeník Televize č. 3

Rozhovor

Herečka Judit Bárdos: „Doufám, že budu i dál potkávat lidi, kteří mě budou inspirovat.”

Číslo vydání: 3
Vyšlo: úterý 10. 1. jen za 22 Kč
Více o Týdeník Televize č. 3
Předplatné časopisu
Inzerce v časopisu

TV Max č. 2

TV Max č. 2

V korzetu je jako doma

Anglická superhvězda Keira Knightley je specialistkou na kostýmní dramata, ale když na to přijde, umí to na plátně i pořádně rozjet.

Číslo vydání: 2
Vyšlo: pondělí 9. 1. jen za 15,90 Kč
Více o TV Max č. 2
Předplatné časopisu
Inzerce v časopisu