Jak Anče s komtesou k modrému z nebe přišly

Obrázek není k dispozici


film, čb, ČR, 1972, 74 min, skryté titulky

SO 13. 1. - 7:30 Moje pořady
Jak Anče s komtesou k modrému z nebe přišly - Pohádka ČR (1972). O tom, jak v nebi omylem prohodili dary pro chudou komtesu a hubatou služku. Scénář podle námětu M. Kubátové napsala B. Šimková. Kamera V. Štinglová.

Režie: J. Henke
Hrají: H. Maciuchová, R. Merunková, J. Kepka, L. Potměšil, L. Pešek

Po týdnu tu máme další titul z našeho nového a unikátního cyklu Pohádka pro pamětníky. Tentokrát se můžete těšit na půvabnou pohádku podle námětu M. Kubátové a scénáře B. Šimkové, kterou natočil v roce 1972 režisér J. Henke. Musíme se ale za ní vydat přes hory a doly, až do Krkonoš, kde žije komtesa Aneta (H. Maciuchová). Nežije si zrovna v blahobytu. Naopak, chudá je a stále neprovdaná. Napsat si svatému Petrovi o "modré z nebe" vypadalo jako velká troufalost. Ale – komtesa z dlouhé chvíle neví, co by si vymyslela, a tak dá na návrh nesmělého písaře Janka (J. Kepka), který ji miluje, a rozhodne se poslat do nebeské kanceláře psaníčko s přáním o ty nejpřepychovější šaty. Pozadu nezůstane ani hubatá služka Anče (R. Merunková), kterou zase miluje neméně nesmělý listonoš (L. Potměšil), a napíše si o pořádné koště... A pak se to stalo! Dary pro dívky se tak nějak popletly. Nakonec ale bylo "modrého z nebe" dost na dvoje svatební šaty. A nebeské koště se také hodilo.
Týdeník Televize č. 4

Týdeník Televize č. 4

Rozhovor

Byl třeba Oněginem, Cyranem a skinem v Kriminálce Anděl, teď je hlavně Martinem Maléřem v Ulici. Co si o svých rolích i o životě myslí herec Tomáš Dastlík?

Číslo vydání: 4
Vyšlo: úterý 16. 1. jen za 22 Kč
Více o Týdeník Televize č. 4
Předplatné časopisu
Inzerce v časopisu

TV Revue č. 2

TV Revue č. 2

Téma

S novým rokem přicházejí do seriálu Ordinace v růžové zahradě 2 nové postavy, které dost zásadně zamíchají dějem. Co bude dál? Přečtěte si na stránkách 4-5.

Číslo vydání: 2
Vyšlo: pondělí 15. 1. jen za 13,90 Kč
Více o TV Revue č. 2
Předplatné časopisu
Inzerce v časopisu

TV Plus 14 č. 2

TV Plus 14 č. 2

Specialisté drsnější než vloni

Můžete se těšit na vyšetřování případů, které zamíchají osudy mnoha lidí, včetně oblíbených vyšetřovatelů.

Číslo vydání: 2
Vyšlo: pondělí 15. 1. jen za 9,90 Kč
Více o TV Plus 14 č. 2
Předplatné časopisu
Inzerce v časopisu

TV Max č. 2

TV Max č. 2

Z pódia do Hollywoodu

Ačkoli je Justin Timberlake především hudební hvězda, ve filmovém světě už také stačil zaujmout. A po kratší pauze se před kamery opět vrací.

Číslo vydání: 2
Vyšlo: pondělí 8. 1. jen za 15,90 Kč
Více o TV Max č. 2
Předplatné časopisu
Inzerce v časopisu