Hotel Sacher (1/2)

Das Sacher. In bester Gesellschaft


film, Rakousko, Německo, 2016, 98 min, skryté titulky, dual

SO 26. 1. - 21:15 Moje pořady
Hotel Sacher (2/2) - Drama Rak./N (2017). Vítejte v dobré společnosti. O věhlasném vídeňském hotelu, jeho ředitelce i prominentních hostech.

Režie: R. Dornhelm
Hrají: U. Straussová, J. Preußová, J. Koschitzová, P. Simonischek

Legendární hotel, který dodnes platí za synonymum vídeňského životního stylu, je dějištěm mnohovrstevnatého společenského dramatu. Vyprávění, které splétá několik dějových linií, v sobě současně spojuje prvky melodramatu, krimi, thrilleru a morálního dramatu, zatímco prostřednictvím životních osudů reálných i fiktivních postav vykresluje jednak blyštivý svět smetánky, ale také společenské proměny na konci Rakouska-Uherska. Německo-rakouský dvoudílný televizní film je zasazený do doby kolem roku 1900, kdy vedení hotelu po zesnulém manželovi Eduardovi převzala Anna Sacherová a udělala z něj místo, kde se setkávala dobová elita. Zatímco se schyluje k oslavám přelomu století, rozvíjí se milostný mnohoúhelník mezi dvěma páry z vyšší společnosti, které se v hotelu potkávají, a policie vyšetřuje únos nemanželské dcery pradleny z hotelu. ---------- díl 1 ---------- V noci, kdy umírá hoteliér Eduard Sacher, dojde také k únosu jedenáctileté Marie, nemanželské dcery pradleny z hotelu Sacher. Dívka je následně uvězněna v katakombách pod nedalekou budovou Vídeňské státní opery. Zatímco její osud zůstává nejasný, nahoře jde život dál. Po zesnulém manželovi přebírá vedení hotelu jeho žena Anna, ale čeká ji mnoho výzev, aby pozici hotelu udržela vůči konkurenci ve společenském klimatu, které zrovna nepřeje ženám v pozicích tradičně ovládaných muži. V hotelu se mezitím potká mladá kněžna Konstanze von Traunstein s berlínskou vydavatelkou Marthou Aderholdovou. Jejich přátelství ale začne ohrožovat románek Konstanze s Martiným manželem, neúspěšným spisovatelem Maximilianem. A jakou má kníže Hans-Georg von Traunstein spojitost se zmizením malé Marie?
TV Max č. 3

TV Max č. 3

Herectví si užívá

Už jako malá holka měla Emma Stone jasno v tom, že chce skončit v Hollywoodu. Že jí bude u nohou ležet celý filmový svět, ale asi nečekala.

Číslo vydání: 3
Vyšlo: pondělí 21. 1. jen za 15,90 Kč
Více o TV Max č. 3
Předplatné časopisu
Inzerce v časopisu

TV Revue č. 2

TV Revue č. 2

Číslo vydání: 2
Vyšlo: pondělí 14. 1. jen za 13,90 Kč
Více o TV Revue č. 2
Předplatné časopisu
Inzerce v časopisu

TV Plus 14 č. 2

TV Plus 14 č. 2

Víme, co se bude na jaře dít v Ordinaci a Ulici.

Číslo vydání: 2
Vyšlo: pondělí 14. 1. jen za 9,90 Kč
Více o TV Plus 14 č. 2
Předplatné časopisu
Inzerce v časopisu