Hluboký spánek

Big Sleep, The


film, čb, USA, 1946, 110 min, skryté titulky

PÁ 20. 1. - 21:45 Moje pořady
Hluboký spánek - Krimifilm USA (1946). Detektiv Philip Marlowe řeší složitý případ, kde pravda stále mění tvář. Podle slavného románu Raymonda Chandlera.

Režie: H. Hawks
Hrají: H. Bogart, L. Bacallová, J. Ridgely, M. Vickersová, L. J. Heydt, R. Toomey

Soukromý detektiv Philip Marlowe, je najat starým generálem Sternwoodem, aby zamezil vydírání jeho rodiny, jejíž pověst je tak vážně ohrožena. Zdánlivě jednoduchý případ se však nečekaně zkomplikuje. Při vyšetřování se detektiv stále více zaplétá do nebezpečné hry. Sledovaná stopa jej přivádí mezi vrahy, lumpy z nočních klubů, autory pornografie, zkažené zbohatlíky a podvodníky nejrůznějšího kalibru. Philip Marlowe při odhalování zločinu postupuje s ledovým klidem a naprosto nesentimentálním způsobem... Film natočil klasik americké kinematografie režisér Howard Hawks (podepsaný pod mistrovskými díly Zjizvená tvář, Herna na Zlatém pobřeží, Leopardí žena, Červená řeka a Rio Bravo), který působivě přenesl na plátno právě onen typický cynický a drsný styl kriminální předlohy Raymonda Chandlera. Příběhu, jenž patří mezi nejlepší díla filmu noir, dal rázné tempo a vtisknul mu fantastickou atmosféru. Zjevný je důraz na výběr herců a jejich vedení před kamerou. Zpracování zaujme i určitou elegancí, zejména u hlavní dvojice postav: Philipa Marlowea hraje Humphrey Bogart, úlohu svůdné Vivian ztvárnila Bogartova životní partnerka Lauren Bacallová (Mít a nemít, Vražda v Orient expresu, Módní návrhářka).
TV Max č. 3

TV Max č. 3

Romantika mu lezla krkem

Před pár lety hrál Matthew McConaughey hlavně ve filmech pro zamilované. Dnes se věnuje vážnějším žánrům, se kterými slaví i oscarové úspěchy.

Číslo vydání: 3
Vyšlo: pondělí 23. 1. jen za 15,90 Kč
Více o TV Max č. 3
Předplatné časopisu
Inzerce v časopisu

Týdeník Televize č. 4

Týdeník Televize č. 4

Rozhovor

Petra Svoboda, moderátorka večerních Televizních novin na Nově: „Kamera ukáže i vaše vyzařování a to jen krásnou tváří nezískáte.”

Číslo vydání: 4
Vyšlo: úterý 17. 1. jen za 22 Kč
Více o Týdeník Televize č. 4
Předplatné časopisu
Inzerce v časopisu

TV Revue č. 2

TV Revue č. 2

Všichni mi budou vykat

Poprvé na sebe MARIE DOLEŽALOVÁ (30) výrazně upozornila jako Saša v sitcomu Comeback. To byl ovšem jen začátek. Pak s přehledem vyhrála taneční soutěž StarDance a nyní ji vídáte v seriálu Svět pod hlavou.

Číslo vydání: 2
Vyšlo: pondělí 16. 1. jen za 13,90 Kč
Více o TV Revue č. 2
Předplatné časopisu
Inzerce v časopisu

TV Plus 14 č. 2

TV Plus 14 č. 2

Rozhovor

Nový retro krimi seriál Svět pod hlavou, který se vrací do 80. let, jste už určitě na obrazovkách České televize zaznamenali. Co k němu, ke svým rolím a o natáčení řekli herci Václav Neužil, Judit Bárdos, Ivan Trojan, Marie Doležalová nebo Václav Kopta?

Číslo vydání: 2
Vyšlo: pondělí 16. 1. jen za 9,90 Kč
Více o TV Plus 14 č. 2
Předplatné časopisu
Inzerce v časopisu