Hádanky domů života II

Liberec a Jablonec nad Nisou


dokument, ČR, 2013, skryté titulky

PO 22. 4. - 19:15 Moje pořady
Hádanky domů života II - Poběžovice a Stráž. Dokumentární seriál ČR (2013). Opakování 23.4./ČT2. P. Vacek nás zavede do Stráže a Poběžovic za nejstaršími náhrobky Plzeňského kraje.
ÚT 23. 4. - 12:15 Moje pořady
Hádanky domů života II - Poběžovice a Stráž. Dokumentární seriál ČR (2013). P. Vacek nás zavede do Stráže a Poběžovic za nejstaršími náhrobky Plzeňského kraje.
ÚT 30. 4. - 12:25 Moje pořady
Hádanky domů života II - Pardubice a Holice. Dokumentární seriál ČR (2013). P. Vacek nám přiblíží moderní podobu židovských příběhů v Pardubicích a Holicích.

Režie: J. Kratochvíl

V Liberci navštívíme stále používaný židovský hřbitov. Moderní ráz místa posledního odpočinku je zřejmý na první pohled a podtrhuje jej i existence urnového háje. Poznáme náhrobky uprchlíků z Haliče, kteří utekli před frontou první světové války a v českých zemích jich našlo ochranu přes sto tisíc. Hřbitov v Jablonci nad Nisou můžeme obdivovat už jen na fotografiích, byl totiž necitlivě zrušen na konci šedesátých let. Oběma místy nás provede herec a judaista Jaroslav Achab Haidler. Židovské komunity v Liberci a Jablonci nad Nisou měly díky blízkosti dvou měst mnoho společného, s jejich historií nás seznámí historička Markéta Lhotová. Liberecká obec se může pochlubit vůbec první nově otevřenou synagogou v České republice po druhé světové válce, představí ji architekt Radim Kousal. Život místní židovské obce nám pak přiblíží její současný i předchozí předseda, Michal Hron a Pavel Jelínek.
TV Max č. 9

TV Max č. 9

Číslo vydání: 9
Vyšlo: pondělí 15. 4. jen za 15,90 Kč
Více o TV Max č. 9
Předplatné časopisu
Inzerce v časopisu

TV Revue č. 8

TV Revue č. 8

Číslo vydání: 8
Vyšlo: pondělí 8. 4. jen za 13,90 Kč
Více o TV Revue č. 8
Předplatné časopisu
Inzerce v časopisu

TV Plus 14 č. 8

TV Plus 14 č. 8

Číslo vydání: 8
Vyšlo: pondělí 8. 4. jen za 9,90 Kč
Více o TV Plus 14 č. 8
Předplatné časopisu
Inzerce v časopisu