Co naše babičky uměly a na co my jsme zapomněli

Svícení


dokument, skryté titulky

SO 30. 3. - 6:00 Moje pořady
Co naše babičky uměly a na co my jsme zapomněli - Býci, volci. Dokument. U panského dvora, náš Vitoušek orá, strakaté volečky má... Druhá série magazínu o dovednostech našich předků.
NE 31. 3. - 18:25 Moje pořady
Co naše babičky uměly a na co my jsme zapomněli - Krajané. Dokument ČR. Opakování 6.4./ČT1. Šest českých vesnic v Rumunsku. Jedno z posledních míst, kde naši lidé dokážou hospodařit a žít téměř soběstačně. Druhá série magazínu o dovednostech našich předků.

Režie: N. Císařovská, V. Karas

Vykřešeme si jiskru pomocí ocílky a rozsvítíme světlo z dávných časů – babiččinu petrolejovou lampu. Druhá série magazínu o dovednostech našich předků. Režie N. Císařovská a V. Karas Jak a čím svítili naši předkové v dobách, kdy žárovka teprve čekala na svého Edisona? Pojíme vydatný valašský kontrabáš a pak se vypravíme do časů Babičky Boženy Němcové, kde otevřeme tajemnou skříňku, zvanou troudník. Tak začne naše dobrodružná výprava za největším vynálezem dějin – uměním rozdělat oheň, který dokáže zažehnout světlo svíčky anebo zatopit v kamnech. Po vzoru našich pradědečků si naštípeme a zapálíme louče ze smolného dřeva. Podíváme se do sklárny, kde oživili dávné umění výroby petrolejek ze skla a cínu. Světlo však odedávna znamenalo také ochranu a bezpečí a vtělilo se do tradice zapalování hromniček.
TV Revue č. 7

TV Revue č. 7

Číslo vydání: 7
Vyšlo: pondělí 25. 3. jen za 13,90 Kč
Více o TV Revue č. 7
Předplatné časopisu
Inzerce v časopisu

TV Plus 14 č. 7

TV Plus 14 č. 7

Číslo vydání: 7
Vyšlo: pondělí 25. 3. jen za 9,90 Kč
Více o TV Plus 14 č. 7
Předplatné časopisu
Inzerce v časopisu

TV Max č. 7

TV Max č. 7

Číslo vydání: 7
Vyšlo: pondělí 18. 3. jen za 15,90 Kč
Více o TV Max č. 7
Předplatné časopisu
Inzerce v časopisu