Co naše babičky uměly a na co my jsme zapomněli

Zvěřina

 PREMIÉRA 
dokument, skryté titulky

SO 23. 3. - 6:00 Moje pořady
Co naše babičky uměly a na co my jsme zapomněli - Řemesla. Dokument ČR. Zlaté české ruce aneb krásná stará řemesla stále žijí. Druhá série magazínu o dovednostech našich předků.
NE 24. 3. - 18:25 Moje pořady
Co naše babičky uměly a na co my jsme zapomněli - Býci, volci. Dokument. Opakování 30.3./ČT1. U panského dvora, náš Vitoušek orá, strakaté volečky má... Druhá série magazínu o dovednostech našich předků.
SO 30. 3. - 6:00 Moje pořady
Co naše babičky uměly a na co my jsme zapomněli - Býci, volci. Dokument. U panského dvora, náš Vitoušek orá, strakaté volečky má... Druhá série magazínu o dovednostech našich předků.
NE 31. 3. - 18:25 Moje pořady
Co naše babičky uměly a na co my jsme zapomněli - Krajané. Dokument ČR. Opakování 6.4./ČT1. Šest českých vesnic v Rumunsku. Jedno z posledních míst, kde naši lidé dokážou hospodařit a žít téměř soběstačně. Druhá série magazínu o dovednostech našich předků.

Režie: V. Karas, J. Berka

Paštiky s brusinkami a daňčí se šípkovou omáčkou, aneb zvěřinové lahůdky a tipy inspirované lesem podle našich babiček. Druhá série magazínu o dovednostech našich předků. Režie V. Karasa a J. Berka Zasněžený les připomíná zimní pohádku, ale našim předkům, stejně jako dnešním myslivcům, přinášel stejnou povinnost – postarat se o zvěř a zajistit jí dostatek potravy. Co se dává zvěři do krmelce a čím bychom například divoké kachny a labutě naopak krmit neměli? Zimní období bylo také odjakživa časem, kdy se na jídelníčku našich dědečků a babiček pravidelně objevovala zvěřina. Za klasickými recepty se vypravíme na Konopiště, kde se zvěřinové dobroty připravují na mnoho způsobů už od dob starého mocnářství. Domácí lékař poradí, jak při nachlazení využít léčivé látky ze smrkových větviček. A přineseme i zajímavý a jednoduchý kuchyňský tip pro domácí přípravu masa – ostružinovou sůl.
TV Max č. 7

TV Max č. 7

Číslo vydání: 7
Vyšlo: pondělí 18. 3. jen za 15,90 Kč
Více o TV Max č. 7
Předplatné časopisu
Inzerce v časopisu

TV Revue č. 6

TV Revue č. 6

Číslo vydání: 6
Vyšlo: pondělí 11. 3. jen za 13,90 Kč
Více o TV Revue č. 6
Předplatné časopisu
Inzerce v časopisu

TV Plus 14 č. 6

TV Plus 14 č. 6

Číslo vydání: 6
Vyšlo: pondělí 11. 3. jen za 9,90 Kč
Více o TV Plus 14 č. 6
Předplatné časopisu
Inzerce v časopisu