Cesty víry

Ludmila a její lidé

Obrázek není k dispozici


dokument, skryté titulky

ČT 23. 5. - 1:55 Moje pořady
Cesty víry - Návrat do země otců. Dokument ČR. Potomci českých pobělohorských exulantů se vracejí domů. Připravili J. Slomiany a P. Všelichová
NE 26. 5. - 13:30 Moje pořady
Cesty víry - Filoxenía. Dokument. Filoxenía je složena ze dvou řeckých slov. Filia znamená přátelství a xenos je v překladu cizinec.

Režie: A. Lederer

I dnes žijí lidé, pro které sv. Ludmila znamená víc než pouhou kapitolu v seznamu zemských patronů. Režie A. Lederer Patronka naší země svatá Ludmila je první českou i slovanskou světicí. Její jméno nesou kostely a instituce po celém světě. V naší zemi však zůstává její osobnost tak trochu pozapomenuta. V roce 2021 si budeme připomínat 1100 let od zavraždění kněžny Ludmily na tetínském hradišti. Přípravě tohoto výročí se soustavně věnuje Spolek Svatá Ludmila 1100. Jeho zakládajícími členy jsou obec Tetín, město Mělník, město Roztoky, farnost Beroun a farnost Roztoky. Projekt Svatá Ludmila 1100 sdružuje i odborníky, kteří se jejím životem zabývají. Spolu se členy Spolku Svatá Ludmila 1100 se vydejme do míst, kde kněžna Ludmila žila a hledejme její odkaz, který přežil cestu staletími. Dokument Ludmila a její lidé se zaměřil na současné lidi, jejich vazby a pohledy na svatou Ludmilu, na to, jak jsou jejich životy spojeny s touto světicí.
TV Max č. 9

TV Max č. 9

Číslo vydání: 9
Vyšlo: pondělí 15. 4. jen za 15,90 Kč
Více o TV Max č. 9
Předplatné časopisu
Inzerce v časopisu

TV Revue č. 8

TV Revue č. 8

Číslo vydání: 8
Vyšlo: pondělí 8. 4. jen za 13,90 Kč
Více o TV Revue č. 8
Předplatné časopisu
Inzerce v časopisu

TV Plus 14 č. 8

TV Plus 14 č. 8

Číslo vydání: 8
Vyšlo: pondělí 8. 4. jen za 9,90 Kč
Více o TV Plus 14 č. 8
Předplatné časopisu
Inzerce v časopisu