Cestománie

Jihoafrická republika - černobílá zem

Obrázek není k dispozici


dokument, 2003, skryté titulky

PO 25. 3. - 16:40 Moje pořady
Cestománie - Jihoafrická republika - černobílá zem. Cestopis (2003). Uvidíme, jak se sluní stovky tuleňů, zahlédneme velryby, africké tučňáky na plážích a naučíme se, jak ovládat pštrosa jako dopravní prostředek.
ÚT 26. 3. - 16:45 Moje pořady
Cestománie - Rusko - Uralská oblast - na hranici kontinentu. Cestopis (2004). Nejbohatšímu regionu Ruska vévodí Jekatěrinburg, rodiště Žukova a Jelcina, ale je to i město, ve kterém byl spáchán hrůzný masakr carské rodiny.
ST 27. 3. - 16:45 Moje pořady
Cestománie - Španělsko - tři úhly pohledu. Cestopis (2003). Dary pohodového života: Pamplona s býky a fiestou, výtečné pokrmy Baskicka a slunce Katalánska.
PÁ 29. 3. - 15:05 Moje pořady
Cestománie - Švýcarsko - Ticino - od subtropů k ledovcům. Cestopis (2004). V kantonu s italskou kuchyní, italským vínem, ale se švýcarskou přesností a kouzlem přírody.

Režie: L. Jabloň

V dalším dílu cestopisného cyklu jsme se vydali až na úplný jih afrického kontinentu. Viděli jsme naleziště diamantů v Kimbereley, navštívili Kapské město s jednou z nejkrásnějších scenérií na světě i legendární mys Dobré naděje. Zamířili jsme i na východ země, kde se kousek od břehu sluní stovky tuleňů, občas se vynoří obrovský ocas velryby a po plážích běhají afričtí tučňáci. U světoznámých afrických vinic jsme si poslechli tradiční hudbu i ochutnali místní speciality. Pokusili jsme se také dozvědět, jak ovládat pštrosa jako dopravní prostředek i jak se potápět s obrovským bílým žralokem. Cestu jsme zakončili v království nebes – malém státečku Lesotho, kde se v životě obyčejných lidí jakoby zastavil čas a kde tamější mladá generace sní o budoucnosti za hranicemi své vlasti.
TV Max č. 7

TV Max č. 7

Číslo vydání: 7
Vyšlo: pondělí 18. 3. jen za 15,90 Kč
Více o TV Max č. 7
Předplatné časopisu
Inzerce v časopisu

TV Revue č. 6

TV Revue č. 6

Číslo vydání: 6
Vyšlo: pondělí 11. 3. jen za 13,90 Kč
Více o TV Revue č. 6
Předplatné časopisu
Inzerce v časopisu

TV Plus 14 č. 6

TV Plus 14 č. 6

Číslo vydání: 6
Vyšlo: pondělí 11. 3. jen za 9,90 Kč
Více o TV Plus 14 č. 6
Předplatné časopisu
Inzerce v časopisu