Půlnoční slunce (1/8)

Midnight Sun


seriál, Francie, 2016, 56 min, skryté titulky, dual

ČT 23. 5. - 1:00 Moje pořady
Půlnoční slunce (2/8) - Krimiseriál Švéd./Fr. (2016). Série bizarních vražd za polárním kruhem odkrývá křivdy minulosti v komunitě švédského důlního města.
NE 26. 5. - 0:25 Moje pořady
Půlnoční slunce (3/8) - Krimiseriál Švéd./Fr. (2016). Opakování 29.5./ČT2. Série bizarních vražd za polárním kruhem odkrývá křivdy minulosti v komunitě švédského důlního města.

Režie: M. Marlind, B. Stein
Hrají: L. Bekhtiová, G. Hammarsten, A. Grenholm, J. Hultcrantz Hansson

O seriálu: Francouzská vyšetřovatelka Kahina Zadi přijíždí do malého švédského městečka Kiruna, aby vyšetřila vraždu svého krajana. Zde se pak seznamuje s Andersem Harneskem, s nímž na případu začne pracovat. Jenže vražd pomalu přibývá a vypadá to, že úvodní výjimečně brutální mord byl jen začátkem děsivé série... Za švédským seriálem z roku 2016 stojí autorská dvojice Björn Stein a Mans Marlind, kteří se proslavili především prací na televizním hitu Most. Půlnoční slunce pak podobně jako jejich předešlý úspěšný počin pracuje především s napětím mezi charakterově odlišnými vyšetřovateli, vizuálně nápaditými scenériemi či překvapivými motivacemi postav. O prvním díle: Poblíž Kiruny, města na severu Švédska za polárním kruhem, dojde k bizarní vraždě. Místní vyšetřovatelé pod vedením ostříleného Rutgera Burlina zjistí, že obětí byl zřejmě Francouz. Do případu se tedy vkládá francouzská kriminalistka Kahina Zadiová. Té zahraniční případ přišel vhod, neboť ji zrovna v Paříži dohnala její minulost v podobě záhadného alžírského mladíka Nadjiho, který se slovy, že není její bratr, zazvonil u dveří bytu. Ve Švédsku, zavalená složitým případem, se snaží vytěsnit okolnosti svého civilního života, před kterým ale přesto nedokáže utéci. Během vyšetřování jednak poznává náročné podmínky života za polárním kruhem v době, kdy slunce vůbec nezachází, ale také začíná rozkrývat vztahy v podivné komunitě města, které se kvůli velkému dolu, jenž živí takřka všechny zdejší obyvatele, musí celé přesunout.
TV Max č. 9

TV Max č. 9

Číslo vydání: 9
Vyšlo: pondělí 15. 4. jen za 15,90 Kč
Více o TV Max č. 9
Předplatné časopisu
Inzerce v časopisu

TV Revue č. 8

TV Revue č. 8

Číslo vydání: 8
Vyšlo: pondělí 8. 4. jen za 13,90 Kč
Více o TV Revue č. 8
Předplatné časopisu
Inzerce v časopisu

TV Plus 14 č. 8

TV Plus 14 č. 8

Číslo vydání: 8
Vyšlo: pondělí 8. 4. jen za 9,90 Kč
Více o TV Plus 14 č. 8
Předplatné časopisu
Inzerce v časopisu