Neznámá Země - Svět podle Thora Heyerdahla

Pyramidy v Tucume

Obrázek není k dispozici


dokument, 2000, skryté titulky

ÚT 21. 3. - 1:25 Moje pořady
Neznámá Země - Svět podle Thora Heyerdahla - Pyramidy v Tucume. Dokument (2000). S jakým lepším průvodcem lze objevovat dávné a stále neznámé civilizace než s legendárním cestovatelem a dobrodruhem Thorem Heyerdahlem?

Režie: P. Horký

Až do roku 1989 vědecký svět předpokládal, že jedinou civilizaci v Peru představovali inkové. Toho roku však Thor Heyerdahl zahájil pět let trvající archeologický průzkum v severní části Peru u městečka Túcume, blízko hranice s Ekvádorem. Zde na ploše 220 hektarů objevil 26 pyramid a dalších strukturálních staveb, které vznikly dávno předtím, než na scénu dějin vstoupila říše inků, v 16. století zničená španělskými dobyvateli. Kdo byli oni pradávní obyvatelé peruánského pobřeží, a souvisí s nimi i záhadné obrazce na planině Nazca?
TV Revue č. 7

TV Revue č. 7

Prezident i Pán Bůh slaví 70

Televizní oslavy Jiřího Bartošky, který právě slaví sedmdesáté narozeniny. Skvělá komedie Teorie tygra a druhá řada seriálu Mordparta.

Číslo vydání: 7
Vyšlo: pondělí 27. 3. jen za 13,90 Kč
Více o TV Revue č. 7
Předplatné časopisu
Inzerce v časopisu

Týdeník Televize č. 13

Týdeník Televize č. 13

Rozhovor

Herečka Sabina Laurinová hraje vrchní setru Mery, hlavní postavu nového seriálu Modrý kód: „Jsem empatický člověk, baví mě práce s lidmi, ale třeba chirurgem bych být nemohla.”

Číslo vydání: 13
Vyšlo: úterý 21. 3. jen za 22 Kč
Více o Týdeník Televize č. 13
Předplatné časopisu
Inzerce v časopisu

TV Max č. 7

TV Max č. 7

Povrchní hezouny jen hraje

I když je Ashton Kutcher u diváků zapsaný jako romantický hrdina nebo natvrdlý krasavec, dokázal toho mnohem víc. A nejenom před kamerou.

Číslo vydání: 7
Vyšlo: pondělí 20. 3. jen za 15,90 Kč
Více o TV Max č. 7
Předplatné časopisu
Inzerce v časopisu

TV Plus 14 č. 6

TV Plus 14 č. 6

Rozhovor s Pavlem Zedníčkem

V retro kriminálním seriálu Četníci z Luhačovic hraje strážmistra Hanse Gebrta. Kvůli roli se musel naučit kulhat, šišlat a také trochu střílet.

Číslo vydání: 6
Vyšlo: pondělí 13. 3. jen za 9,90 Kč
Více o TV Plus 14 č. 6
Předplatné časopisu
Inzerce v časopisu